Мої уроки з основ здоров'я, презентації

6 клас

Тема: Перша допомога в разі ураження електричним струмом, попадання хімічних речовин на шкіру, отруєння.
Мета уроку:вчити надавати першу допомогу в разі ураження електричним  струмом, потрапляння на тіло людини хімічної речовини, ознайомити із ознаками отруєння та способами їх виявлення; прищеплювати бажання прийти на допомогу людям, коли вони її потребують; розвивати вміння чуйно, милосердно ставитися до хворих, підтримувати їх; виховувати, відповідальність, рішучість, доброту.
Обладнання:підручники, картки самооцінок, тести, графічний диктант, «Весела квітка», кросворд, засоби побутової хімії, картки з практичними завданням, підручні засоби для надання першої допомоги.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Створення позитивного настрою.
Станьте дітки всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Посміхнися сам до себе,
А тепер і до гостей
Привітайтесь «добрий день»
Ознайомлення учнів з картками самооцінок (Додаток 1)


ІІ. Перевірка виконання учнями домашнього завдання
  1. Тести «Вибери правильну відповідь» (Додаток 2)
  2. Графічний диктант (Додаток 3)
  3. Фронтальне опитування. «Весела квітка» (Додаток 5)
  • назвати телефони аварійних служб;
(пожежна служба – 101; поліція – 102; швидка допомога – 103; служба газу - 104).
  • ти став свідком ДТП, побудуй повідомлення в рятувальні служби:
  1. Що сталося?
  2. Хто постраждав?
  3. Адреса і найбільш зручний маршрут, щоб підїхати.
  4. Прізвище того, хто телефонує.
  • вміст автомобільної аптечки:
  1. Антисептичні засоби.
  2. Серцеві засоби.
  3. Засоби для перев’язки  та зупинки кровотечі.
  • антисептичні засоби:
  1. Розчин йоду.
  2. «Зеленка».
3. Перекис водню.
    - серцеві засоби
(валідол, нітрогліцерин, корвалол, корвалдин, корвалмент)
  • засоби для перевязки та зупинки кровотечі
(стерильні і нестирильні бинти, марлеві серветки, вата, косинка перевязочна, лейкопластир, гумові рукавички, джгут для зупинки кровотечі, засіб для штучного дихання).
  • назвати стадії  розвитку пожежі
1.Початкова
2. Основна
3. Стадія закінчення.
   - як діяти на випадок загоряння одягу
1. Зупинитися
2. Впасти
3. Котитися  закривши лице і очі руками
   - чим краще гасити легкозаймисті рідини
1. Піском
2. Землею
   - як захистити органи дихання в зоні пожежі
(затулити рот і ніс будь-якою тканиною і сповзти на підлогу, не піднімаючи голови(за можливості краще намочити тканину)
  • види вогнегасників
  1. Порошковий
  2. Пінний
  3. Вуглекислотний
  • «трикутник вогню» (повітря, джерело загоряння, горючі матеріали)
У центрі квітки учні  кладуть серцевину настрою (смайлик). В результаті утворилася весела усміхнена квітка, яка символізуватиме розквіт майстерності та наполегливу діяльність учнів (Додаток 5).
  1. «Тихе опитування» (Додаток 4)
Анонімне оцінювання результатів практичної роботи учнів. Необхідно правдиво оцінити правильність відповіді та виставити бали за кожну правильну відповідь (0,5 б.)Потім учні отримують свої аркуші з результатом оцінювання.
  1. Обговорення результатів.


ІІІ. Актуалізація опорних знань
Мотивація навчальної діяльності учнів
  1. Кросворд «Перша допомога» (Додаток 6)
  2. Вправа «Мозковий штурм»
  • Які асоціації у вас викликає поняття «перша допомога»?
  1. Робота з терміном.
Перша  медична допомогакомплекс медичних невідкладних заходів,  які  проводять людині, що раптово захворіла чи постраждала,  на місці пригоди чи під час її транспортування до медичного закладу.


ІV. Повідомлення теми, мети й завдання уроку
  1. Обговорення епіграфу уроку.
Вміння продовжити життя – це, насамперед, вміння не вкорочувати його.
(О.Богомолець, доктор медиччних наук)
     2. Вправа «Шкала актуальності»
- Наскільки актуальною для кожного з вас є тема уроку. Озвучте показник за 12 –бальною шкалою: 0 – зовсім не важлива, …,
                    12 -  дуже важлива.


V. Вивчення  нового матеріалу
Не менш як 80 % людей, які загинули в екстремальних ситуаціях, могли б вижити за умови надання їм невідкладної допомоги.
Назвіть ситуації, коли людина може опинитися в екстримальній ситуації:
  1. Бути уражена електричним струмом
  2. Отримати хімічні опіки
  3. Отруїтися хімічною речовиною.
Взаємонавчання,  взаємооцінювання.
Робота в групах за підручником (с. 185-188)
1 група. Ураження електричним струмом.
2 група. Перша допомога в разі хімічних опіків.
3 група. Перша допомога в разі отруєнь.
Презентації учнів та обговорення.
Випереджувальне завдання (Додаток 7)
Умовні позначки на засобах побутової хімії.
Презентація д/з учнів та обговорення.


VІ. Руханка (під  музичний супровід)
Разом друзі  підніміться і  до  сонця потягніться,
Ніби сонях золотавий, погойдайтесь вліво й вправо.
Раптом вітер налітає й до  землі всіх прихиляє…
Дощик пил увесь з нас змив і усіх повеселив,
Тож за парти  слід сідати і всім дружно працювати.


VІІ. Узагальнення й систематизація навчального матеріалу.
  1. Практична робота (Додаток 7)
1 група. Моделювання допомоги при ураженні електричним струмом.
2 група. Моделювання допомоги при потраплянні на тіло хімічних речовин.
3 група. Моделювання допомоги при отруєнні хімічними речовинами.
  1. Надання першої допомоги медичними інструкторами (День цивільної оборони)
  • Штучне дихання та масаж серця
  • Накладання  першої допомоги при переломі


VІІІ. Підбиття підсумків уроку
  1. Оцінювання за картками «самооцінок» (Додаток 1)
  2. Рефлексія.
  • де ми можемо  застосовувати знання та уміння, систематизовані під час уроку?
  • чи сподобався вам урок і чим?
  • які знання вам необхідні у повсякденному житті?
  • які висновки ви зробили для себе?


ІХ. Домашнє завдання.
Обов’язкове:
  • опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§33, стор. 185-190)
Додаткове:
  • провести лекцію з членами родини щодо ознайомлення із правилами користування засобами побутової хімії та ступенем їх безпеки.
  • підготувати звіти про випадки ураження електричним струмом, попадання хімічних речовин на шкіру,отруєння.


ХІ. Організоване закінчення уроку.
Усі по черзі продовжують фразу: «Я не розгублюсь у небезпечній ситуації, тому що…»

Презентація до уроку



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу