Мої уроки з основ здоров'я, презентації
6 клас
Тема: Перша допомога в разі ураження електричним струмом, попадання хімічних речовин на шкіру, отруєння.
Мета уроку:вчити надавати першу допомогу в разі ураження електричним струмом, потрапляння на тіло людини хімічної речовини, ознайомити із ознаками отруєння та способами їх виявлення; прищеплювати бажання прийти на допомогу людям, коли вони її потребують; розвивати вміння чуйно, милосердно ставитися до хворих, підтримувати їх; виховувати, відповідальність, рішучість, доброту.
Обладнання:підручники, картки самооцінок, тести, графічний диктант, «Весела квітка», кросворд, засоби побутової хімії, картки з практичними завданням, підручні засоби для надання першої допомоги.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Створення позитивного настрою.
Станьте дітки всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Посміхнися сам до себе,
А тепер і до гостей
Привітайтесь «добрий день»
Ознайомлення учнів з картками самооцінок (Додаток 1)
ІІ. Перевірка виконання учнями домашнього завдання
- Тести «Вибери правильну відповідь» (Додаток 2)
- Графічний диктант (Додаток 3)
- Фронтальне опитування. «Весела квітка» (Додаток 5)
- назвати телефони аварійних служб;
(пожежна служба – 101; поліція – 102; швидка допомога – 103; служба газу - 104).
- ти став свідком ДТП, побудуй повідомлення в рятувальні служби:
- Що сталося?
- Хто постраждав?
- Адреса і найбільш зручний маршрут, щоб підїхати.
- Прізвище того, хто телефонує.
- вміст автомобільної аптечки:
- Антисептичні засоби.
- Серцеві засоби.
- Засоби для перев’язки та зупинки кровотечі.
- антисептичні засоби:
- Розчин йоду.
- «Зеленка».
3. Перекис водню.
- серцеві засоби
(валідол, нітрогліцерин, корвалол, корвалдин, корвалмент)
- засоби для перевязки та зупинки кровотечі
(стерильні і нестирильні бинти, марлеві серветки, вата, косинка перевязочна, лейкопластир, гумові рукавички, джгут для зупинки кровотечі, засіб для штучного дихання).
- назвати стадії розвитку пожежі
1.Початкова
2. Основна
3. Стадія закінчення.
- як діяти на випадок загоряння одягу
1. Зупинитися
2. Впасти
3. Котитися закривши лице і очі руками
- чим краще гасити легкозаймисті рідини
1. Піском
2. Землею
- як захистити органи дихання в зоні пожежі
(затулити рот і ніс будь-якою тканиною і сповзти на підлогу, не піднімаючи голови(за можливості краще намочити тканину)
- види вогнегасників
- Порошковий
- Пінний
- Вуглекислотний
- «трикутник вогню» (повітря, джерело загоряння, горючі матеріали)
У центрі квітки учні кладуть серцевину настрою (смайлик). В результаті утворилася весела усміхнена квітка, яка символізуватиме розквіт майстерності та наполегливу діяльність учнів (Додаток 5).
- «Тихе опитування» (Додаток 4)
Анонімне оцінювання результатів практичної роботи учнів. Необхідно правдиво оцінити правильність відповіді та виставити бали за кожну правильну відповідь (0,5 б.)Потім учні отримують свої аркуші з результатом оцінювання.
- Обговорення результатів.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Мотивація навчальної діяльності учнів
- Кросворд «Перша допомога» (Додаток 6)
- Вправа «Мозковий штурм»
- Які асоціації у вас викликає поняття «перша допомога»?
- Робота з терміном.
Перша медична допомога – комплекс медичних невідкладних заходів, які проводять людині, що раптово захворіла чи постраждала, на місці пригоди чи під час її транспортування до медичного закладу.
ІV. Повідомлення теми, мети й завдання уроку
- Обговорення епіграфу уроку.
Вміння продовжити життя – це, насамперед, вміння не вкорочувати його.
(О.Богомолець, доктор медиччних наук)
2. Вправа «Шкала актуальності»
- Наскільки актуальною для кожного з вас є тема уроку. Озвучте показник за 12 –бальною шкалою: 0 – зовсім не важлива, …,
12 - дуже важлива.
V. Вивчення нового матеріалу
Не менш як 80 % людей, які загинули в екстремальних ситуаціях, могли б вижити за умови надання їм невідкладної допомоги.
Назвіть ситуації, коли людина може опинитися в екстримальній ситуації:
- Бути уражена електричним струмом
- Отримати хімічні опіки
- Отруїтися хімічною речовиною.
Взаємонавчання, взаємооцінювання.
Робота в групах за підручником (с. 185-188)
1 група. Ураження електричним струмом.
2 група. Перша допомога в разі хімічних опіків.
3 група. Перша допомога в разі отруєнь.
Презентації учнів та обговорення.
Випереджувальне завдання (Додаток 7)
Умовні позначки на засобах побутової хімії.
Презентація д/з учнів та обговорення.
VІ. Руханка (під музичний супровід)
Разом друзі підніміться і до сонця потягніться,
Ніби сонях золотавий, погойдайтесь вліво й вправо.
Раптом вітер налітає й до землі всіх прихиляє…
Дощик пил увесь з нас змив і усіх повеселив,
Тож за парти слід сідати і всім дружно працювати.
VІІ. Узагальнення й систематизація навчального матеріалу.
- Практична робота (Додаток 7)
1 група. Моделювання допомоги при ураженні електричним струмом.
2 група. Моделювання допомоги при потраплянні на тіло хімічних речовин.
3 група. Моделювання допомоги при отруєнні хімічними речовинами.
- Надання першої допомоги медичними інструкторами (День цивільної оборони)
- Штучне дихання та масаж серця
- Накладання першої допомоги при переломі
VІІІ. Підбиття підсумків уроку
- Оцінювання за картками «самооцінок» (Додаток 1)
- Рефлексія.
- де ми можемо застосовувати знання та уміння, систематизовані під час уроку?
- чи сподобався вам урок і чим?
- які знання вам необхідні у повсякденному житті?
- які висновки ви зробили для себе?
ІХ. Домашнє завдання.
Обов’язкове:
- опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§33, стор. 185-190)
Додаткове:
- провести лекцію з членами родини щодо ознайомлення із правилами користування засобами побутової хімії та ступенем їх безпеки.
- підготувати звіти про випадки ураження електричним струмом, попадання хімічних речовин на шкіру,отруєння.
ХІ. Організоване закінчення уроку.
Усі по черзі продовжують фразу: «Я не розгублюсь у небезпечній ситуації, тому що…»
Коментарі
Дописати коментар